Múzeum holokaustu v Seredi
Návšteva múzea temnej histórie národa slovenského.

V rámci plnenia ročného plánu som sa vybral do blízkeho mesta, Serede. Sereď je známa výrobou Horaliek, je vrcholom mafiánskeho trojuhoľníka a mávali tu aj pracovný a koncentračný tábor. Dnes je tento priestor mementom toho, čoho je človek schopný, keď ma v hlave "nasráno".
„Ponížení je to nejhorší, čeho se může člověk od člověka dočkat. Ponížení, ač nejsem soudce ani moralista, pokládám téměř za rovnocené vraždě.“
Arnošt Lustig













Musím skonštatovať, že moje kusé vedomosti o tomto období v čase vybledli. Návštevou som si ich nielen občerstvil, ale množstvo nových získal. Ak chce človek vstrebať všetko, bude potrebovať aspoň 4 - 5 hodín.
Expozíciu som opúšťal s ťažkým srdcom. Našťastie je ukončená príbehmi obyčajných ľudí, ktorí to mali vo svojich hlavách usporiadané a dokázali zachrániť život iných, aj keď riskovali ten svoj.
Múzeum holokaustu v Seredi | Slovenské národné múzeum
Slovenské národné múzeum je vrcholná štátna zbierkotvorná, vedeckovýskumná a kultúrno-vzdelávacia inštitúcia v oblasti múzejnej činnosti v Slovenskej...

Prežila koncentračný tábor v Seredi, týfus i Terezín
Jediný koncentračný tábor na území Slovenska v Seredi sa stal nezabudnuteľným miestom aj pre Evu Kohnovú.

FOTOREPORTÁŽ Koncentračný tábor v Seredi: Príbehy ľudí, ktorí prežili peklo!
SEREĎ - Slová nikdy nedokážu plne vystihnúť hrôzy druhej svetovej vojny v ich skutočnej krutosti, absurdnosti a neľudskosti. Generácia, ktorej sú určené, stratila priamy kontakt s minulosťou a nažive zostalo len málo tých, ktorí o nej môžu podať vlastné svedectvo. Sme poslední, ktorí ešte vedia rozp…

Príbehy spravodlivých
o statočných Slovákoch, ktorí zachránili životy
